Stań się gwiazdą w swojej branży!

Opowiedz nam o sobie

Badanie na boreliozę i celakie w Warszawie

Łucja Olszewska 2019-10-18 0 komentarzy
Badanie na boreliozę i celakie w Warszawie

Borelioza należy do bardzo groźnych chorób zakaźnych i oddziałuje na wiele układów. Zarażenie bakteriami (krętkami) następuje poprzez kontakt człowieka z wymiocinami lub śliną kleszcza, który przenosi chorobę. To naprawdę niepokojące, że zwyczajny spacer po parku lub grzybobranie w lesie mogą się skończyć bardzo niebezpiecznym zarażeniem. Wczesne stadium choroby rozpoznaje się poprzez obserwację skóry. Występujący na niej rumień jest sygnałem, że należy bezwzględnie udać się na specjalistycznie badanie na boreliozę w Warszawie lub innym mieście, gdzie jest to możliwe. Objawy boreliozy mogą wystąpić nawet po wielu latach od momentu zarażenia. To między innymi przewlekłe zapalenia stawów czy problemy na tle neurologicznym. Im szybciej wykryje się boreliozę, tym skuteczniej można z nią walczyć.

Centrum medgen.pl to również doskonałe miejsce na szybkie i precyzyjne badania na celiakię w Warszawie. W ostatnich latach znacznie wzrosła wykrywalność przypadłości związanej z nietolerancją glutenu, choć na szczęście rynek reaguje na to produkcją znacznie większej liczby żywności dostosowanej do diety bezglutenowej.

Warszawskie centrum zachęca pacjentów do badania się – zarówno profilaktycznego, jak i w następstwie występowania niepokojących symptomów. Nowoczesny sprzęt zwiększa precyzję badań, na przykład genetycznych, które dostarczają jednoznacznych wyników. Ważne też, aby pozostawać pod kontrolą lekarską i konsekwentnie dążyć do jak najlepszego rozpoznania czynników wpływających na funkcjonowanie organizmu.

Zarówno borelioza, jak i celiakia stanowią choroby, o których w XXI wieku jest coraz głośniej. Na szczęście idzie za tym rozwój medycyny, także jeśli chodzi o diagnostykę w Warszawie i innych dużych miastach Polski.

Skomentuj wpis