Stań się gwiazdą w swojej branży!

Opowiedz nam o sobie

Co robić, gdy problemem są opadające powieki?

Ryszard Szymczak 2022-07-19 0 komentarzy
Co robić, gdy problemem są opadające powieki?

Nawet gdy inne zmiany związane ze starzeniem się skóry względnie się akceptuje, problem polegający na tym, że opada powieka, jest trudny do zbagatelizowania. Nie tylko bowiem nadaje to twarzy niekorzystny, starszy, smutny i zmęczony wygląd. Takie powieki nie wyglądają też dobrze, tworzą nad oczami nawisy. Oczywiście niekorzystne zmiany mogą też dotyczyć powiek dolnych i przyjmować formę woreczków tłuszczu.

Osoby zastanawiające się,co robić na opadające powiekinierzadko skłaniają się ku zabiegom chirurgii plastycznej. Faktycznie jest to dobre rozwiązanie, gdyż zabieg polega na usunięciu nadmiaru tłuszczu i skóry, odsłaniając pole widzenia i nadając twarzy młodszy wygląd. W dodatku można go ponawiać, w miarę odrastania tkanek. Jednak takie rozwiązanie ma też wiele wad - operacja zawsze jest ryzykowna, w dodatku w tak wrażliwych okolicach, toteż nie wszystkie osoby będą skłonne się jej poddać. Jest to też rozwiązanie dość bolesne, wymagające rekonwalescencji oraz dużych kosztów.

Czy jest alternatywa? Tak, ma ją firma BTL Polska, proponująca laser do usuwania tego defektu. Daje on rezultaty podobne do operacji, zabieg jest jednak nieporównywalnie mniej inwazyjny - od razu można wrócić do zwykłej aktywności. Nie ma też mowy o cięciach, bliznach i gojeniu, zaś łatwo można zapanować nad opadającą skórą i nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Skomentuj wpis