Stań się gwiazdą w swojej branży!

Opowiedz nam o sobie

Daszki kominowe

Lidia Pawlak 2021-08-17 0 komentarzy
Daszki kominowe

Daszek kominowy to niepozorny element tworzony z materiałów mogących mieć kontakt z wysokimi temperaturami, silnymi kwasami i wilgocią. Przydaje się on osobom zamieszkującym tereny podmiejskie, przykładowo znajdujące się w pobliżu lasów. Daszki chronią bowiem przed tworzeniem w kominach gniazd przez ptaki, a ponadto zwiększają komfort przebywania w poszczególnych pomieszczeniach, gdyż zabezpieczają przed ciągiem wstecznym. Powoduje on cofanie się dymu, przez co staje się wyczuwalny we wnętrzach.

 

Dzięki daszkom przewody kominowe są doskonale chronione przed przenikaniem do środka śniegu, deszczu czy gradu. Przydatne informacje na temat takich konstrukcji zaprezentowano na stronie kominypolska.pl. Należy ona do firmy zajmującej się sprzedażą takich elementów i gwarantującej fachowe doradztwo wykwalifikowanych pracowników. Modele udostępnione na witrynie są zamawiane ze względu na trwałość i estetyczny wygląd, który zwraca na siebie uwagę.


Daszki występują w owalnym, okrągłym, kwadratowym bądź prostokątnym kształcie, a ich idealnie gładka powierzchnia przyspiesza spływanie wody deszczowej. Są one dostępne również w wersji dwu- lub czworobocznej. Produkuje się je ze stali kwasoodpornej oraz materiałów niewchodzących w reakcje z chemicznymi substancjami, które wydostają się przez kominy. Daszki kominowe są proste w montażu i dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, co ułatwia dopasowanie ich do stylistyki obiektu. Firma proponuje także inne produkty, na które składają się elastyczne przewody lub wyczystki.

Skomentuj wpis