Stań się gwiazdą w swojej branży!

Opowiedz nam o sobie

Leczenie wad postawy u dzieci

Nina Kwiatkowska 2021-07-13 0 komentarzy
Leczenie wad postawy u dzieci

Odpowiednia terapia w wielu nastoletnim jest również możliwa do przeprowadzenia, jednak zaleca się, by leczenie wad postawy rozpocząć jak najwcześniej. Nawet jeśli u dziecka nie ma widocznych oznak, że dochodzi do skrzywienia kręgosłupa, nie obserwuje się płaskostopia czy maluch nie skarży się na bóle w plecach, to warto wdrożyć przyjemne dla kilkulatka rozwiązania, które pomogą mu zachować prawidłową pozycję ciała oraz wzmocnić cały układ kostno - stawowy. W tym celu można zapisać syna lub córkę na basen. Pływanie świetnie modeluje sylwetkę oraz wzmacnia kompleksowo mięśnie, a sylwetka pływaka w wodzie, czyli charakterystyczne odgięcie w celu każdorazowego zaczerpnięcia powietrza, pozwala na utrzymanie właściwej postawy.

W przypadku gdy istnieje poważne niebezpieczeństwo, że zaobserwowana wada pogłębia się, należy skonsultować dany przypadek ze specjalistą. Miastem, gdzie można uzyskać fachową pomoc, jest Poznań. Leczenie wad postawy u dzieci odbywa się tam w certyfikowanej poradni, z której ofertą można zapoznać się na stronie internetowej babyfizjo.pl.

Kluczowym punktem podjęcia jakichkolwiek działań przez fizjoterapeutę jest odpowiednia diagnostyka oraz dobór metody rehabilitacji. Podany link zawiera między innymi opis metod stosowanych w poradni. Poleca się rodzicom przed umówieniem wizyty zapoznać się z udostępnionymi informacjami, co ułatwi komunikację oraz pozwoli uspokoić zarówno opiekunów dziecka, jak i samego małego pacjenta. Wiedząc, na czym może polegać zabieg, rodzice mogą wyjaśnić maluchowi, czego może się spodziewać w gabinecie fizjoterapeuty.

Skomentuj wpis