Stań się gwiazdą w swojej branży!

Opowiedz nam o sobie

Sejfy domowe – jak wybrać?

Karolina Wilk 2022-09-19 0 komentarzy
Sejfy domowe – jak wybrać?

Wiele osób, które planują zakup sejfu, nie wie, jaki model sprawdzi się w domu. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym, jakie konkretnie przedmioty będą przechowywane w skrytce. Jeśli w sejfie mają znaleźć się kosztowności i pieniądze, warto kupić model antywłamaniowy, posiadający certyfikat PN-EN 1143-1. Egzemplarze tego typu są wyposażone w specjalne drzwi, które są odporne na próby wyłamania przy użyciu różnych narzędzi. Natomiast jeśli dana osoba chce zabezpieczyć przedmioty przed zniszczeniem w wyniku pożaru lub zalania, lepszym rozwiązaniem będzie sejf ognioodporny (PN-EN 1047-1). Najlepsze modele są w stanie utrzymać odporność na ogień nawet przez 120 minut przy temperaturze sięgającej do 1000 stopni Celsjusza i wytrzymać kolejne 24 godziny w zgliszczach.

Kolejną ważną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest sposób montażu. W zależności od potrzeb właściciel może wybrać model wolnostojący lub przeznaczony do instalacji w ścianie, podłodze lub szafie. Egzemplarze meblowe mają z reguły małe rozmiary i łatwo je zamaskować czy zmienić ich lokalizację. Natomiast sejfy ścienne wymagają nie tylko przygotowania otworu, ale i zalania go betonem. Nadają się do montażu tylko w grubych ścianach, więc tego typu zabezpieczenie raczej planuje się na etapie budowy domu.

Doskonałej jakości sejfy domowe można zamówić na stronie internetowej sejfy-stalpol.pl. Asortyment jest rozbudowany i różnorodny. Poza tym każdy klient może liczyć na fachowe doradztwo.

Skomentuj wpis