Stań się gwiazdą w swojej branży!

Opowiedz nam o sobie

Styropian podłogowy - wysokiej klasy materiał do izolacji budowlanej

Kaja Kowalczyk 2023-09-12 0 komentarzy
Styropian podłogowy - wysokiej klasy materiał do izolacji budowlanej

Właściwości i zalety:

  • wysoka Izolacyjność termiczna - materiał jest znakomitym izolatorem. Skutecznie redukuje straty ciepła, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania w sezonie zimowym,
  • lekkość  -  co ułatwia jego transport,
  • wytrzymałość - produkt jest odporny na działanie wilgoci, kwasów, zasad. Dzięki temu doskonale nadaje się do stosowania na posadzkach.

Styropian podłogowy jest uniwersalnym materiałem budowlanym.

Zastosowanie w budownictwie

Ten rodzaj izolatora może być  stosowany zarówno w nowych obiektach, jak i starszych. Najczęściej wykorzystywany jest w budownictwie:

  • mieszkaniowym - w domach i blokach, gdzie skutecznie izoluje podłogi, zwiększając komfort termiczny.
  • komercyjnym - sklepy, detaliczne, hipermarkety, hurtownie handlowe to tylko niektóre przykłady zastosowań,
  • przemysłowym - w halach produkcyjnych materiał pomaga w utrzymaniu stałej temperatury i obniżeniu kosztów energetycznych.

Jaki izolator podłogowy wybrać?

Planując zakup, należy pamiętać, że przy gruncie straty ciepła w budynku wynoszą średnio od 15 do 25%. Dlatego też w tym miejscu należy zastosować materiał grubszy i twardszy.

Na rynku dostępne są różne rodzaje styropianu, w tym ekstrudowany (XPS) i  spieniony (EPS). Pierwszy — jest bardziej gęsty i ma lepsze właściwości izolacyjne, drugi — jest tańszy, ale mniej odporny na wilgoć.

Wybierając, warto także sprawdzić, czy produkt posiada odpowiednie certyfikaty i spełnia obowiązujące normy budowlane. Takie atestowane izolatory podłogowe dostępne są w sklepach Gold Trade.

 

 

 

 

 

Skomentuj wpis